23. kolo hokejovej Slovnaft extraligy

20.11.2009 Celý región

Dukla Trenčín - HK Poprad 2:4 (0:0, 0:0, 2:4)
Góly: 47. Tomík (Sekeráš, Valčák), 49. Kollár (Martin Chovan, Michel Miklík) - 43. Šechný (Marcel Haščák, Jasečko), 44. Škovira (Buc, Klouda), 50. Rataj (A. Kroták, Klouda), 60. Marcel Haščák (Šechný, Kramár)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Martin Chovan (Trenčín) na 10 min za nešp. správanie
presilovky: 1:2
oslabenia: 0:0
rozhodovali: Goga - Horínek, M. Novák
2810 divákov

Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, Trefný, Martin Chovan, Hruška, Fatyka, Gábriš, Hančák - Tomík, Valčák, Paroulek - Michel Miklík, Kollár, Tybor - T. Radulay, Šimíček, Dubec - M. Filo, P. Kopecký, O. Ďuriš
Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, Kramár - Škovira, Klouda, Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - P. Segľa, Rataj, Mašlonka - P. Svitana, Lapšanský

V 1. tretine nepresvedčila divákov kvalitou hry ani jedna strana, a tak brankári nemuseli ukazovať svoje prednosti. V tejto tendencii sa pokračovalo aj v druhej časti hry. V neplodnej prevahe domácich šance Dukly vznikali len v presilových hrách. V 33. minúte vo vzájomnej šarvátke Šechného a Hrušku, kedy domáci hráč dostal trest 2+2 min, sa dostali hostia do vážnejšej gólovej šance, ale ich prvý útok neuspel. Od 38. minúty hrali presilovku domáci, Popradčanov nepustili z ich tretiny, ale puk v sieti diváci nevideli. Videli však dva na začiatku tretej tretiny v sieti Dukly, keď v 43. minúte využili presilovku za menší trest brankára Kováča a po otvorení hry dal druhý gól hostí Škovira. Raritou bol prvý gól Dukly, keď využila presilovku Tomíkom za 4 sekundy. O necelé dve minúty neskôr Kollár vyrovnal. Popradčanov gól nepoložil a v presilovke za vylúčeného Fila dali tretí gól Ratajom. Štvrtý gól streli Haščák, keď hrala Dukla neúspešnú presilovku. Katastrofálnym nedostatkom Dukly boli v zápase efektívne presilové hry.

Jozef Daňo, asistent trénera Dukly: "Poprad prišiel s víťaznou sériou a tak sme očakávali náročný duel. Súper sa zameral na defenzívu a veľmi ťažko sme sa presadzovali. V tretej časti hry dokázali využiť naše chyby a tak len môžem súperovi pogratulovať k víťazstvu. "
Július Pénzeš, asistent trénera Popradu: "Obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany a nikto nechcel dostať prvý gól. My sme k nemu využili presilovku a mali sme miernu prevahu. Súper síce vyrovnal, ale my sme s prehľadom prechádzali do rýchlych protiútokov, z ktorých sme strelili rozhodujúce góly. "

HC Košice - HKm Zvolen 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 56. F. Turek (Michal Chovan, Horáček)
Vylúčení: 7:9 na 2 min
presilovky: 0:0
oslabenia: 0:1
rozhodovali: J. Višňovský - T. Orolin, Smrek
6173 divákov

Košice: Lašák - Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Šeda, M. Grman, Deyl - Dravecký, Juraj Faith, Vorel - Rudolf Huna, Húževka, P. Bartoš - Šachl, S. Gron, Juraj Sýkora - Šimurda, Mertel, Jenčík
Zvolen: J. Laco - Mašlonka, Valach, Juraško, L. Čierny, Pikkarainen, Horáček, Sládok, J. Suchý - Otčenáš, Marek Haščák, V. Baláž - Estrada, P. Pucher, J. Kopecký - Ľ. Hurtaj, F. Turek, Michal Chovan - Kóňa, P. Szabo, Gálik

MsHK Garmin Žilina - HC Slovan Bratislava 3:4 po predĺžení (2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 5. Rúfus (P. Barinka, Nádašdi), 18. Vala (V. Nemec, Török), 60. Spilar (R. Krajči) - 6. Lažo (J. Kováčik, Kuľha), 44. Bohunický (Lažo, A. Nedorost), 45. Demel (Tulupov), 62. Lažo (A. Nedorost)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Lipovský (Žilina) 10 min za nešp. správanie
presilovky: 1:1
rozhodovali: Ország - Gajan, Tornay
1209 divákov

Žilina: Lipovský - Nádašdi, Rúfus, Hriňa, Bobček, Horák, Turoň, Škuta, Kolarz - P. Barinka, Palovčík, R. Krajči - M. Kokavec, M. Hreus, Drevenák - Škoda, Pleva, Spilar - V. Nemec, Vala, Török
Slovan: Rybár - Sersen, J. Kováčik, Turunen, Bohunický, Tulupov, Tesařík, Janík - Kuľha, Hujsa, Demel - D. Skokan, Lipiansky, Vaic - Lažo, A. Nedorost, T. Varga - Róbert Huna, O. Rusnák, Richard Huna

HC'05 Banská Bystrica - HK Orange 20 6:1 (1:1, 4:0, 1:0)
Góly: 4. Pardavý (Vantroba, P. Frühauf), 21. Pardavý (Bulík, Dian), 27. Bulík (T. Sýkora, Kútny), 28. Pardavý (Dian, Bulík), 39. Koval (Češík), 55. Biro (Drotár) - 9. Cingel
Vylúčení: 4:2 na 2 min
presilovky: 1:0
vylúčenia: 0:0
rozhodovali: Valachovič - Šefčík, Junek
1489 divákov

B. Bystrica: M. Vojtek (32. Fedor) - Vizváry, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Bambúch, Biro, od 30. min Bais, Koval - Dian, Bulík, Pardavý - Z. Nedvěd, Miroslav Hlinka, Jánoš - Paľov, Ľ. Sabol, Drotár - T. Sýkora, Češík, Kútny
HK Orange 20: Halász - Štajnoch, M. Marinčin, Rais, Šiška, Hraško, Jankovič, L. Kozák, Jaborník - Gašparovič, Mlynarovič, Vandas - M. Bakoš, Andrej Šťastný, L. Hudáček - S. Takáč, Grošaft, Uhnák - Cingel, Šimčák, Ján Sýkora

HC K-Cero Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 33. Marek Slovák (S. Saliji) - 18. Cibuľa (T. Devečka, Halaj), 32. Cibuľa (Kuric, Mikula)
Vylúčení: 3:5 na 2 min
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Baluška, Olenin (Rus. ) - J. Tvrdoň, M. Orolin
2354 divákov

Nitra: Lakosil - Michal Novák, Špelda, V. Vlk, Ďurkech, Širokovs, Jass, König - S. Saliji, T. Chrenko, M. Kováčik - Gráčik, Marek Slovák, E. Čaládi - H. Ručkay, M. Štefanka, Románek - Jozef Mihálik, Dobrý, Rumpel
Liptovský Mikuláš: Fikrt - T. Devečka, Heš, P. Lištiak, M. Varga, D. Devečka, Privoznik, Hyben, Hučko - Cibuľa, J. Halaj, Mikula - M. Bartánus, Roháč, V. Novák - Kropáč, Kuric, Kriška - Kadura, Durdiak, M. Oravec